Equip Organitzador

Direcció General
Genís Matabosch

Assistent de direcció
Joan Mompart

Regidor de l’espectacle
Patrick Rosseel

Disseny i producció llum i so
Martí Cortijos per a All Right

Direcció Musical
Carmino D´Angelo

Gestió administrativa
Maria Romaguera

Disseny Gràfic
Jesús Porra per a Matrioska Design

Producció tècnica espais
Yuri Kovalchuk

Atenció a Companyies
Joana Julià

Cap d’Emergències i Voluntariat
Alicia Herrera

Cap de Premsa
Marc Gall per a Comèdia

Secretariat del Jurat
Agne Rudaityte

Taquilles
Pol Suñer

Assistent coordinació companyies
Tània Brugarola

Suport Comunicació i Publicitat
Dani Querol per a Clap Media

Assistència de Direcció Tècnica
Piotr Sliwa

Equips de so i llum
Xevi Morell per a BTM Sound

Operador de so
Andreu Bramon

Operador d’il·luminació
Daniel Rigall

Assistent llum i so 
Toni Pujol

Coordinació carpes Circ
Mauro, Johnny i Eros Faggioni per a Circo Americano

Coordinació carpes auxiliars
Carlos Gómez per a Carpas América

Publicitat exterior
Lahoussine Faiz

Mossos de Pista
Piotr Wojciech Pysiak

Tomasz Adam Szczesniak
Sylwester Gawor
Marcin Tomasz Swiercz
Jakub Szymon Szepiola

Contractació vols
Francesc Albà i Sònia Arcas per a Pol Viatges

Músics Orquestra
Jean Ribul Conte (trompeta i flauta)

Jean-Marc Celma (trompeta)
Fréderic Huertas (trompeta)
Didier Font-Torres (trombó)
David Cayrou (saxo alt i clarinet)
Alexandre Julia (saxo tenor)
Pascal Puybonnieux (baix)
Maxime Llorca (guitarra)
Jeremy Ribul (bateria)
Laurent Dubuc (percussió)
Alain Montaut (teclats)

Intèrprets
Angelica Annaeva (Rosgoscirk)

Certificacions tècniques
Jordi i Marc Valiente per a Eprojecta

Confecció Trofeus Oficials
Jordi Vall per a Comaposada Joiers

Confecció Premis Especials
Art i metall Carmaniu

Catering artistes i personal
Carme Picas i Xavier Gubau per a El Ginjoler

Cambrers/es
Francesc Abad, Andrea Aguilar, Xavier Aymà, Yasmina Costa, Adrià Enciso, Alba Fernández, Yaiza Jofre, Jon-Ignasi López, Pau Magester, Juan Mendoza, Laura Montañéz, Ivet Móra, Francesc Mozota, Andreu Noguer, Marc Parrot, Maria Pilsa, Sasha Pradkhan, Berta Sayeras, Laia Torres.

Runners
Pau Alegrí i Narcís Tarrés

Fotografies programa
Bertrand Guay, Joan Enric Miquel Roig ‘Payaso Enrico’,
Kirill Ivanov, Patrick i Alexis Jehl, Bertrand Royer,
Martí Dacosta, Elena Blednykh, Àngel Reynal,
Xavi Toral, Jean-Jacques Pedrosa, Roger Lleixà,
Miquel Ribot, Manel Sala ’Ulls’, Marc Torra,
Axel Garrido, Damian Tierney, Piet-Hein Out

Textos programa
Genís Matabosch

Traduccions programa i web
Joan Mompart (català i castellà)
Christian Sudre (francès)

Revisió ortogràfica
Josep Valls

Documentació programa 
Circus Arts Foundation

Voluntariat
Agustí Amaya, Julián Avilés, Genís Casademont, Jordi Callol, Gemma de la Vega, Marina del Moral, Pierre Galibert, Josep Heras, Maria Rosa Izquierdo, Montse Izquierdo, Adrià Jofre, Pere Jordi Mas, Concepció Matabosch, Joan Mompart, Marta Mompart, Mai Montull, Nuri Puerta, José Rosco, Josep Salellas, Montse Sánchez, Xavier Seriña, Roser Sors, Francisco Vargas, Rosa Vela, Joan Vidal, Joan Xicola.